Als iedereen iets anders wil, maar niemand zin heeft in discussie

Recente berichten

  • Met kinderen uiteten
    Iedere ouder herkent het: zodra je ergens gaat eten, […]
  • All You Can Eat in Twente | Wereldrestaurant Pan
    Samen uit eten gaan is gezellig. Totdat de vraag komt: […]
  • all you can eat pan
    Een eerste bezoek aan Wereldrestaurant Pan in […]
blog images

Als iedereen iets anders wil, maar niemand zin heeft in discussie

Samen uit eten gaan is gezellig. Totdat de vraag komt: waar gaan we eten? Dan begint het vaak. De één heeft zin in sushi, de ander wil juist een goed stuk vlees. Iemand wil licht en gezond, iemand anders heeft trek in comfortfood. En als er kinderen bij zijn, komt er meestal nog een extra wens bovenop.

Het resultaat is herkenbaar: veel gepraat, weinig beslissingen en uiteindelijk kiest iemand maar “iets wat voor iedereen wel oké is”. Zonde, want uit eten gaan hoort juist ontspannen te zijn.

Bij Wereldrestaurant Pan in Deurningen is dat hele probleem eigenlijk meteen opgelost. Niet omdat iedereen hetzelfde moet eten, maar juist omdat niemand dat hoeft.

Waarom kiezen zo vaak gedoe is

In de meeste restaurants kies je eigenlijk twee keer:

  • je kiest het restaurant
  • je kiest je gerecht

En precies daar zit het probleem. Als het restaurant één richting heeft, moet iemand aan tafel altijd water bij de wijn doen. Dan krijg je gesprekken als:

  • “Is er ook iets zonder vis?”
  • “Ik wil geen pittig.”
  • “Voor mij moet er echt iets vegetarisch zijn.”
  • “De kinderen eten dat toch niet.”

Niemand heeft zin in gedoe, maar toch beland je er vaak in.

De oplossing is niet minder keuze, maar betere keuze

Veel mensen denken dat minder keuze makkelijker is. Maar in een groep werkt het meestal anders. Als iedereen iets anders wil, is brede keuze juist de oplossing. Dan hoeft niemand te winnen en niemand te verliezen.

Dat is precies waarom Pan zo goed werkt voor vriendengroepen, families en gemengde gezelschappen. Je hoeft niet te kiezen voor één keuken of één type restaurant. Je zit samen aan tafel, maar iedereen volgt zijn eigen smaak.

Iedereen eet wat hij wil, zonder dat het uit elkaar valt

Bij Pan kun je je eigen avond samenstellen. Dat maakt het verschil. Het all you can eat-concept zorgt ervoor dat iedereen zijn eigen route kan kiezen, terwijl je toch één gezelschap blijft.

Aan tafel werkt dat vaak zo:

  • iemand begint met sushi en pakt later nog wat lichts
  • iemand anders kiest vooral grill of teppanyaki
  • een ander gaat voor wok met zelf gekozen ingrediënten
  • kinderen kiezen frietjes, snacks en daarna iets zoets

Je hoeft niets te “overleggen” of te “regelen”. Iedereen is tevreden en het gesprek gaat weer over leuke dingen.

Bestellen via de tablet voorkomt extra gedoe

Ook de manier van bestellen helpt om de avond rustig te houden. Bij Pan bestel je via de tablet, waardoor je niet steeds hoeft te wachten of alles tegelijk moet beslissen.

Dat levert voordelen op die je vooral merkt in groepen:

  • iedereen bestelt in zijn eigen tempo
  • je hoeft niet te wachten op bediening
  • niemand zit vast aan één grote keuze aan het begin
  • je kunt rustig tussendoor wisselen of iets extra’s proberen

Hierdoor blijft de sfeer ontspannen. Je hoeft niet steeds op elkaar te wachten en niemand heeft het gevoel dat hij “verkeerd gekozen” heeft.

Variatie maakt het gezellig in plaats van ingewikkeld

Het leuke is: als je veel kunt kiezen, wordt eten ineens een gezamenlijke beleving. In plaats van discussie, krijg je gesprekken als:

  • “Proef dit eens, die saus is echt lekker.”
  • “Volgende ronde ga ik ook teppanyaki proberen.”
  • “Zullen we straks samen een dessertje halen?”

Variatie maakt het diner levendig, zonder dat het druk wordt.

Ideaal met kinderen aan tafel

Bij gezinnen is “iedereen wil iets anders” misschien nog herkenbaarder. Kinderen willen vaak iets vertrouwds, terwijl ouders ook zin hebben in kwaliteit en variatie.

Bij Pan werkt dat samen, omdat:

  • kinderen altijd iets vinden wat ze lusten
  • ouders niet vastzitten aan een kindermenu
  • er een speelruimte is, waardoor het aan tafel rustiger blijft
  • je zelf bepaalt hoeveel rondes je neemt en hoe snel

Zo wordt uit eten gaan weer ontspannen, ook met kinderen.

Van discussie naar diner in één stap

Als iedereen iets anders wil, heb je twee opties. Of je gaat discussiëren tot iemand toegeeft, of je kiest een plek waar niemand hoeft toe te geven. Wereldrestaurant Pan in Deurningen is zo’n plek. Je zit samen, je eet samen, maar je hoeft niet hetzelfde te willen. En juist daardoor wordt het gezellig.

Geen discussie vooraf. Geen concessies aan tafel. Gewoon een avond waarin iedereen tevreden is.

22 jan 2026, Geplaatst door restaurantpan